Gå till innehåll

SSF

En bild

Fr.v. Stefan Bessman, Anders Furbeck, Eva-Lena Frick, Karin Mattsson, Johan Starck, Lisa Åberg och Lennart Käll. Foto: Bildbyrån.

Förbundsstyrelse och valberedning

Förbundsordförande

Karin Mattsson
Ordförande sedan 2018
Vald till och med 2024

E-post: karin.mattsson@skidor.com

Ledamöter

Stefan Bessman, vice förbundsordförande
Styrelseledamot sedan 2018
Vald till och med 2026

Telefon: 0708-70 68 41
E-post: stefan.bessman@skidor.com

Eva-Lena Frick
Styrelseledamot sedan 2020
Vald till och med 2024

Telefon: 070-820 97 27
E-post: evalenafrick61@gmail.com

Anders Furbeck
Styrelseledamot sedan 2020
Vald till och med 2024

Telefon:
E-post: anders.furbeck@outlook.com

Lisa Åberg
Styrelseledamot sedan 2022
Vald till och med 2026

Telefon:
E-post: lisa@lisaaberg.se

Lennart Käll
Styrelseledamot sedan 2018
Vald till och med 2026

Telefon: 070-573 85 08
E-post: kall.lennart@gmail.com

Johan Starck
Styrelseledamot sedan 2020
Vald till och med 2024

Telefon:
E-post: starck.johan@gmail.com

Hedersordföranden

Carl Eric Stålberg
Mats Årjes

Hedersmedlem

H.M. Konung Carl XVI Gustaf

Valberedning

Gustaf Martin-Löf, ordförande
Telefon: 070-510 05 79
E-post: gmartinlof@cvc.com

Björn Westerström, Götaland
Telefon: 070-699 21 14
E-post: bjorn.westerstrom@gmail.com

Annika Hofstedt, Svealand
Telefon:
E-post: abhofstedt@gmail.com

Ulrika Näslund, Norrland
Telefon: 076-762 23 09
E-post: ulrikanotgrand@gmail.com


Senast uppdaterad
2024-01-26
Publicerad
2022-11-19
Skribent
Lotte Jernberg, SSF

Huvudsponsor